01

HomeHome

02

Lanovka 1Lanovka 1

03

Lanovka 2Lanovka 2

04

BarBar

05

KurzyKurzy

06

BlogBlog

07

GalerieGalerie

08

CeníkCeník

09

KontaktyKontakty

10

OdkazyOdkazy

Píšeme pro vás blog,

do kterého přispívají členové Lanovka Teamu. Můžete se těšit na zajímavé reportáže z akcí! Blog najdete na teamlanovka.blogspot.com

Promítání

Každou chvíli promítáme něco zajímavého! Největší pecka - Honza Tráva Trávníček a jeho povídání o cestě na vrchol K2 - už sice proběhlo, ale máme v zásobě další zajímavý povídání od zajímavejch lidí!

Dárkové poukazy

Máme pro Vás připraveny dárkové poukazy - na volné vstupy na bouldrovku, vnitřní stěnu, venkovní stěnu, kurz s instruktorem... nebo třeba na oběd v restauraci!

Veškerá práva vyhrazena  / Copyright 2008 OREL

AKTUALITY

 

15. 10. 2016

>> VÍCE
VÍCE

17. 11. 2016

>> VÍCE
VÍCE

31. 12. 2016

>> VÍCE
VÍCE

Vítejte na webu LANOVKY

Dne 11. února 2008 jsme pro Vás otevřeli lezecké centrum v prostoru bývalého kina Jas v objektu "Jirsíkova národního domu" na Lannově třídě č.2, který budějovičáci znají spíše pod názvem "Vatikán" a který byl po dlouhou dobu nevyužitý.


Projekt lezeckého centra LANOVKA jsme připravovali ve spolupráci s těmi nejlepšími firmami v oboru, se kterými se nám podařilo vybudovat umělou horolezeckou stěnu skvělých parametrů, neméně kvalitní bouldrovku a stylovou nekuřáckou restauraci. Výška stěny dosahuje 8 m, přičemž rozloha stěny je přes 700 m2 a bouldrovky přes 100m2. Na stěně je postaveno více než 120 cest různých obtížností i profilů – od opravdu těžkých cest v převisech a stropech přes „kolmáče“ až po většinou jednoduché cesty v položeném profilu.


Naším cílem bylo naplnění hesla: „LÉZT MŮŽE KAŽDÝ“. Věříme, že to se nám podařilo – nejen proto, že pro úplné začátečníky nabízíme úvodní kurzy a speciální péči věnujeme dětem v zájmových kroužcích horolezectví, ale i proto, že veškeré vybavení je možné si zapůjčit v naší půjčovně. Zároveň stěna svými parametry splňuje požadavky pro trénink těch nejlepších. Toto sportovní centrum nemá sloužit pouze členům Jednoty Orel, ale především široké veřejnosti z Českých Budějovic a okolí.

Objekt lezeckého centra je situován na Lannově třídě, která je hlavní českobudějovickou pěší zónou a spojuje obě nádraží s centrem města. Návštěvníci, kteří přijedou autem, mohou zaparkovat na parkovišti na Senovážném náměstí nebo na parkovišti u obchodního domu Prior. (mapa)


Aktualizace 2010: Je nám potěšením oznámit, že dne 9. června 2010 otevíráme zrekonstruovanou venkovní lezeckou stěnu LANOVKA 2 v areálu SKP (Sportovní klub policie) v ulici Kubatova 25 v Českých Budějovicích. Horolezecká stěna se zde nachází již neuvěřitelných 18 let, avšak již od svého vzniku jí z důvodu nedostatku finančních prostředků nebyla věnována adekvátní péče při údržbě, a proto nebyla v posledních mnoha letech vůbec využívána – její stav byl téměř dezolátní a lezení na ní velice nebezpečné. Díky vzájemné dohodě s provozovatelem areálu se nám však podařilo tuto stěnu zrekonstruovat a vzít pod křídla projektu lezeckého centra Lanovka. Nyní máme tedy možnost přímo v Českých Budějovicích (a v obou případech nedaleko jeho centra) využívat dvou lezeckých stěn – vnitřní LANOVKA 1 během sychravých dnů a venkovní LANOVKA 2 během slunečných letních dnů.

Lanovka 1
Lanovka 2

DESIGN BY   DESIGN ATELIER.CZ