Poprvé na stěně

 

Na stěnu můžete přijít v jakékoli hodině v OTEVÍRACÍ DOBĚ.

Ceník vstupného a půjčovného najdete v záložce CENÍK, čas lezení je neomezený.

Na baru dostanete formulář, že lezete „na své triko“ a můžete si jít vyzkoušet tzv. bouldering. To je druh lezení bez jištění, ke kterému nepotřebujete kromě lezeckých bot žádné speciální vybavení, ani speciální znalosti. Jedná se o lezení do pár metrů nad zemí. Začínáte rukama na označených chytech jedné barvy (barevná kolečka u chytů) a snažíte se dolézt k chytu označeného topem (červený trojúhelník). Dolů se dostanete seskokem do 30 cm vysoké měkké žíněnky, takže se vám nemůže nic stát. Tento druh lezení je tedy vhodný pro každého zdravého jedince.

V případě, že vás láká lezení na laně, je potřeba přijít s někým zkušenějším, nebo si předem zarezervovat některý z našich kurzů, při kterém se vám bude instruktor individuálně věnovat a vy se tak naučíte základy potřebné pro lezení na umělé stěně, např.:

  • jak se bezpečně ustrojit do sedacího úvazku
  • jak se navázat na lano
  • základy lezecké techniky
  • jak bezpečně jistit svého parťáka
  • a mnoho dalšího…

Nabízíme kurzy zážitkové, metodické a skupinové, podrobnosti najdete s možností rezervace na tomto ODKAZU.

Veškerou potřebnou výbavu k lezení je možné si zapůjčit přímo u nás na stěně.

 

S dětmi

Lezení pro děti je vhodné zhruba od 3-4 let věku. Do 10 let je potřeba být u dítěte jako doprovod a dbát zvýšené opatrnosti, aby se nepohybovalo pod lezci a při bouldrování byla zajištěná jeho bezpečnost. Pro menší děti je připravená malá stěnka v dětském koutku, která pro začátek určitě stačí.

Každou středu je otevřeno od 7:00 a tato dopoledne jsou vhodná především pro maminky s dětmi a ranní ptáčata.

Pro děti s rodiči také v průběhu roku pořádáme lezecké workshopy, kde se mohou rodiče naučit své dítko správně jistit při lezení na laně. O takových akcích včas informujeme na našich sociálních sítích.

 

Doporučení

Před každým lezením se zahřejte a protáhněte. Sledujte ostatní lezce, jakým způsobem se na boulderech pohybují a inspirujte tak pohyby vlastního těla. Nezapomínejte na práci nohou, díky které ušetříte sílu v rukách. Častou začátečnickou chybou právě je, že lezci nevyužívají nohy. Na stupech stůjte přední stranou lezeček, tedy špičkami. Držte těžiště těla u stěny, mírně pokrčené ruce a používejte při úchopu i palce a občas si vzpomeňte, že na rukách i nohách máte malíky. Proti pocení a klouzání dlaní z chytů slouží sypký prášek, tzv. mágo/ magnesium/ maglajz, které je také k zapůjčení v naší půjčovně.

 

A nyní už chybí jen popřát vám štěstí a radost ve vašich lezeckých začátcích.