Poprvé na stěně

 

Na stěnu můžete přijít v jakékoli hodině v OTEVÍRACÍ DOBĚ.

Ceník vstupného a půjčovného najdete v záložce CENÍK, čas lezení je neomezený.

Na baru dostanete formulář, že lezete „na své triko“ a můžete si jít vyzkoušet tzv. bouldering. To je druh lezení bez jištění, ke kterému nepotřebujete kromě lezeckých bot a magnesia žádné speciální vybavení, ani speciální znalosti. Jedná se o lezení do pár metrů nad zemí s bezpečným dopadem.

Začínáte rukama na označených chytech jedné barvy (barevná kolečka u chytů) a snažíte se dolézt k chytu označeného topem (červený trojúhelník). Dolů se dostanete seskokem do 30 cm vysoké měkké žíněnky, takže jsou dopady poměřně bezpečné. Tento druh lezení je tedy vhodný pro každého zdravého jedince.

V případě, že vás láká lezení na laně, je potřeba přijít s někým zkušenějším, nebo si předem zarezervovat některý z našich kurzů, při kterém se vám bude instruktor individuálně věnovat a vy se tak naučíte základy potřebné pro lezení na umělé stěně, např.:

  • jak se bezpečně ustrojit do sedacího úvazku
  • jak se navázat na lano
  • základy lezecké techniky
  • jak bezpečně jistit svého parťáka
  • a mnoho dalšího…

Nabízíme kurzy zážitkové, metodické a skupinové, podrobnosti najdete s možností rezervace na tomto ODKAZU.

Veškerou potřebnou výbavu k lezení je možné si zapůjčit přímo u nás na stěně.

S dětmi

Lezení pro děti je vhodné zhruba od 3-4 let věku. Do 10 let je potřeba být u dítěte jako doprovod a dbát zvýšené opatrnosti, aby se nepohybovalo pod lezci a při bouldrování byla zajištěná jeho bezpečnost. Pro menší děti je připravená malá stěnka v dětském koutku, která pro začátek určitě stačí.

V sezóně bývá dle aktuální otevírací doby otevřeno i ve středu ráno a tento den je tak vhodný především pro maminky s dětmi a ranní ptáčata.

Pro děti s rodiči také v průběhu roku pořádáme lezecké workshopy, kde se mohou rodiče naučit své dítko správně jistit při lezení na laně. O takových akcích včas informujeme na našich sociálních sítích.

Doporučení

Před každým lezením se zahřejte a protáhněte. Sledujte ostatní lezce, jakým způsobem se na boulderech pohybují a inspirujte tak pohyby vlastního těla. Nezapomínejte na práci nohou, díky které ušetříte sílu v rukách. Častou začátečnickou chybou právě je, že lezci nevyužívají nohy. Na stupech stůjte přední stranou lezeček, tedy špičkami. Držte těžiště těla u stěny, mírně pokrčené ruce a používejte při úchopu i palce a občas si vzpomeňte, že na rukách i nohách máte malíky. Proti pocení a klouzání dlaní z chytů slouží sypký prášek, tzv. mágo/ magnesium/ maglajz, které je také k zapůjčení v naší půjčovně.